log_wiktorczamara
Wiktor Czamara - ZnanyLekarz.pl

Współpraca

  • Tematyka odżywania jest bardzo rozległa i wpływa na wszystkie aspekty naszego życia, dlatego też w swojej pracy zawsze stawiam na holistyczne podejście do pacjenta. Dwukierunkowe wykształcenie na kierunku medycznym i humanistycznym, pozwoliły mi na wypracowanie w pełni indywidualnego podejścia do klienta, zarówno od strony dietetycznej jak i psychologicznej. Zmiana jest procesem, który wymaga odwagi, planu i wiedzy, a także gotowości do pokonywania trudności. Po wspólnym poznaniu się, wysłuchaniu potrzeb klienta i wstępnej ocenie stanu zdrowia, tworzę skuteczne plany działania w oparciu o wiedzę i doświadczenie. 
  • Podczas współpracy ze mną pacjenci są pod stałą opieką, dzięki czemu efekty pracy są monitorowane, a wszelkie zmiany korygowane są na bieżąco. Nie tworzę gotowych planów, wszystko co robię jest szyte na miarę i ewoluuje wraz z rozwojem klienta i jego potrzebami. Przed rozpoczęciem współpracy razem ustalamy warunki współpracy, a następnie przechodzę do realizacji ustaleń. 
  • Cały czas aktualizuje moją wiedzę w oparciu o najnowsze publikacje naukowe, szkolenia czy kursy. W codziennej pracy współpracuje z fizjoterapeutami i lekarzami w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Medycznej prof. Andrzeja Czamary we Wrocławiu, którzy pracują w oparciu o Evidence Based Medicine, a także publikują w najbardziej renomowanych międzynarodowych czasopismach, znajdujących się na tzw. liście filadelfijskiej. Współpracę rozpoczynam od konsultacji, podczas których analizuję problem zgłoszony przez pacjenta, zbieram wywiad zdrowotny, rekomenduje wykonanie określonych badań krwi lub konsultację z lekarzem (jeżeli występuje taka potrzeba). 
  • Następnie przystępuje do zaplanowania zbilansowanego i indywidualnego planu żywienia
    dostosowanego do potrzeb, preferencji i stylu życia klienta. Po wspólnej akceptacji planu, formułuję wstępne zalecenia, które dotyczą żywienia i stylu życia. Wraz z klientem ustalmy warunki współpracy i cele na najbliższe tygodnie i miesiące. Następnie co tydzień przeprowadzam spotkania z pacjentem ( na miejscu, telefonicznie lub online) w celu podsumowania realizacji minionego tygodnia, dokona korekt i przedstawieniu rozwiązań na kolejny tydzień.

2021 © wiktorczamara.pl

kontaktpsychodietetyk@gmail.com